Mario Puzo

Mario Gianluigi Puzo

8,6
1 674 oceny scenariuszy
powrót do forum osoby Mario Puzo

prosze o rade ;>

użytkownik usunięty

Przed chwilą skonczylam czytac "Ojca Chrzestnego" i powieść zasascynowała mnie niesamowicie, dlatego czaję się na drugą część sagi - "Sycylijczyka". Jednak, jak tak czytam streszczenie, to srednio mnie to przekonuje. Dlaczego rozwijają wątek powrotu Michael'a z Sycylii. Po jakiego dżona do tego wfraca ni to rozwijac? To, jak, polecacie mi "Sycylijczyka" czy odpuścić go sobie i zostawić smaczek po 1. części?

Oj, zdecydowanie polecamy. Michaela nie ma tam za dużo, a powieść jest równie fascynująca. Co prawda w innym klimacie, ale naprawdę warto ją przeczytać.

użytkownik usunięty
nd39

To o czym to jest, jeśli nie ma Michael'a tam za dużo?

Przede wszystkim o działalności Salvatore Guiliano. Czytałem to już dość dawno i nie chcę pomylić szczegółów.

użytkownik usunięty
nd39

Dziękuję. Prędzej czy później wypożyczę ją sobie i przeczytam. Pozdrawiam serdecznie.

Przeczytane? ;)

użytkownik usunięty
nd39

Aktualnie męczę książkę o psychopatach "Wichorowe Wzgórza" i "Tango" na polski. ;] Nie przebrnę, ani przez jedno, ani przez drugie. ;p

Znam to uczucie ;) Swego czasu na raz czytałem 4 książki. Przynajmniej 2 nie dotyczałem do końca.

użytkownik usunięty
nd39

Ehhhh... Skónczę te dwa szajsy i biorę się za "Sycylijczyka". ;)

użytkownik usunięty

Przeczytałam "Sycylijczyka", ale chyba nie skumała zakończenia. ;]

Tzn. czego konkretnie? ;) Teraz film obejrzyj ;]

użytkownik usunięty
nd39

No bo ten Pisciotta zabil tego Turiego, tak czy nie? ;D To dlaczego później leżeli koło siebie na cmentarzu? ;D

Kurde słabo to wszystko już pamiętam ;d Ale Pisciotta przecież został otruty przez Hectora, za to, że zdradził Turego?

użytkownik usunięty
nd39

No, chyba tak. Ale co z tego? Chciałbyś, żeby koleś, który zabił Twojego syna leżał koło niego na cmentarzu? ;D

No nie chciałbym, ale jemu nie robiło by to różnicy chyba? :P
Nie wiem, może jest w tym jakaś symbolika? Był w końcu jego prawą ręką.

użytkownik usunięty
nd39

Jak dla mnie to jakieś bzdury, ale może rzeczywisćie czegoś nie skumaliśmy. ;)

Jak chcesz podyskutować o książkach Puzo lub ekranizacjach jego powieści to pisz nd39@o2.pl

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones