PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1089}

Ojciec chrzestny

The Godfather
8,6 546 955
ocen
8,6 10 1 546955
9,0 49
ocen krytyków
Ojciec chrzestny
powrót do forum filmu Ojciec chrzestny

Ale muszę. Jestem rocznik 06 i bardzo interesuje się kinem. Wolę obejrzeć chociażby właśnie Ojca Chrzestnego (znakomity film i arcydzieło) od Marvela. Od dziecka zawsze gustowałem w tego rodzaju filmach. Jako dziecko widziałem Polskie arcydzieła (Potop np.) a jakos poważnie za kino zabrałem się 3 lata, może 4 lata temu. Po prostu lubiłem oglądać filmy a teraz już po tych latach uwielbiam. Więc w końcu przyszedł czas na Ojca Chrzestnego.
Przez ten cały czas miałem przebłyski ze jest coś takiego jak Ojciec Chrzestny dlatego kiedyś pobrałem sobie pierwszą część, choć nigdy nie znalazłem czasu na ten film. W międzyczasie oglądałem np. Pulp Fiction, Goodfellas czy Terminator 2, ale wreszcie przyszedł czas na to arcydzieło. Włączyłem sobie gdzieś nad wieczorem. Zaczęło się słynną sceną i cytatem "Wierzę w Amerykę"...

Skończyłem, patrzę, godzina już północna, a ja nadal nie mogę wyjść z podziwu i ciągle myślę o tym co zobaczyłem. Tam absolutnie wszystko grało. Na pierwszy plan u mnie wysuwa się aktorstwo. Marlon Brando jako Vito Corleone - genialny ale i Al Pacino geniusz. 2 plan też świetny.
Scenariusz, klimacik, muzyka, historia, realizacja - masterpiece

Czyli reasumując, żeby nazwać ten film arcydziełem, trzeba (że tak powiem) nie mieć "spaczonego gustu filmowego"
Nie twierdzę że oglądanie Blockbusterów jest złe, np. takie Avengersy mi się podobały ale jak już pisałem wcześniej, lepiej klasyczki oglądać jeżeli chce się mieć szersze pojęcie o kinie. A Ojciec Chrzestny jest arcydziełem, absulotnie bez wad kinem, choć to nie jest u mnie pierwsze miejsce tylko drugie gdyż pierwsze bezapelacyjnie Quentin Tarantino i Pulp Fiction (jeśli ktoś jest ciekaw moich innych ocen, zapraszam na mój profil)
Dlatego jeżeli ktoś jeszcze nie widział tego filmu, koniecznie musi. Pozdrawiam was serdecznie Filmwebowicze ❤️

ocenił(a) film na 10
MWCrafters

Widze ze tez po 2000 urodzony. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
MWCrafters

Ja 03 , ale dopiero od jakiś niecałych 2 lat oglądam filmy, myślałem że młodzi to nie oglądają takich filmów, a jeśli oglądają to jest to niestety zdecydowana mniejszość

ocenił(a) film na 10
asok81

Kolejny, który ma dobry gust :)

ocenił(a) film na 9
MWCrafters

Jest to na pewno film legenda, film ikona. Jednak nazwanie go filmem bez wad jest trochę niepoprawne. Film ma swoje wady, ale absolutnie każdy powinien chociaż raz obejrzeć go.

ocenił(a) film na 10
pio73

No fakt wiesz, może trochę przesadziłem chociaż czy film ma wady to pojęcie względne. Ktoś może Ojca Chrzestnego uznać za film długi i nudny więc uzna to za wadę, jednakowoż ja akurat nie znalazłem żadnej wady w tym filmie i myślę że nie tylko ja tak myślę.
Niemniej jednak dzięki za rozpoczęcie dyskusji <333

MWCrafters

Moim zdaniem takie absolutne arcydzieła niestety nie istnieją. Premiery filmowe mają określony kontekst historyczny i od tego zależy ich odbiór. Najlepiej widać to po produkcjach nagradzanych Oscarami, z których wiele już całkiem przebrzmiało. Bo film, poruszający temat w danym momencie aktualny, może odnieść większy sukces i zapaść w pamięć. Do tego dochodzi problem różnicy odbioru filmu w kinie, a telewizji lub, co gorsza, na mikro ekraniku. Są filmy wymagające większej koncentracji, jaka była kiedyś w kinie. Kiedyś, bo teraz mam wciąż w polu widzenia świecące ekrany smartfonów, widzowie gadają pełnym głosem i mają ze sobą jedzenie o inwazyjnych zapachach. Niektóre filmy w telewizji wypadają słabo, zwłaszcza gdy ze względu na wiek mają rozdzielczość VHS.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones