PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1089}

Ojciec chrzestny

The Godfather
8,6 547 188
ocen
8,6 10 1 547188
9,0 50
ocen krytyków
Ojciec chrzestny
powrót do forum filmu Ojciec chrzestny

Niezrozumiałe jest pominięcie bardzo ważnego wątku dotyczącego związku kochanki Sonnego oraz pewnego lekarza i ich problemu medycznego. Wątek ten powinien być ukazany w którymś z ojców chrzestnych jako hołd złożony książce.

ocenił(a) film na 10
immobilizer1500

Można wiedzieć, w jaki sposób ten wątek był istotny? Czy dalsza fabuła powieści nie miałaby prawa bytu bez niego?
W moich oczach książka niestety nieco straciła przez właśnie ten ich "problem medyczny".

ocenił(a) film na 10
PotC_Fan

Książkę czytałem dawno temu, ale ogólnie wątków z akcji w Vegas starczyłoby na kolejne pół filmu, np. na Ojciec Chrzestny 1,5. ;] Postać tego lekarza, jego arogancki charakter, wątek choroby jednego z bohaterów (nie pamiętam kogo - chodziło o to, że nie mógł już pić). W filmach bywały motyw zdrady (1 cz.), motyw aborcji (2 cz.), także na ten ww. również znalazłoby się miejsce.

ocenił(a) film na 10
immobilizer1500

Motywy zdrady i aborcji są ściśle związane z głównymi bohaterami, zaś kochanka Sonny'ego i ten lekarz to postacie, które spokojnie mogłyby nie istnieć, a omawiany przez Ciebie wątek służył jak dla mnie jedynie zapełnieniu kartek. Problem alkoholowy miał bodajże Johnny, którego jak dla mnie jest odrobinę za dużo w książce (Puzo raczej nie lubił Sinatry).

ocenił(a) film na 9
immobilizer1500

E, ta cała waginoplastyka (całkiem skrupulatnie przez Puzo opisana) już w książce wcale nie była potrzebna, a na pewno nie służyła fabule.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones