PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1089}

Ojciec chrzestny

The Godfather
8,6 547 188
ocen
8,6 10 1 547188
9,0 50
ocen krytyków
Ojciec chrzestny
powrót do forum filmu Ojciec chrzestny

Arcydzielo gatunku

ocenił(a) film na 10

Rewelacyjny jak widzialem go pierwszy raz to nie moglem wyjsc z podziwu.Wszystko jest wspaniale muzyka,obsada,i ten specyficzny klimat.Brando,Pacino,Duval zostali idealni dopasowani do swoich postaci.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
zegan333

Popieram

ocenił(a) film na 10
zegan333

Zgadzam się z wami w 100 % !

ocenił(a) film na 10
zegan333

arcydzieło wszech czasów

Vito90

EEE tam, przesadzasz;)

ocenił(a) film na 3
Vito90

"arcydzieło wszech czasów"

Gniot może nie wszech czasów, ale co najmniej 1971 roku ma być arcydziełem? Żarty

ocenił(a) film na 10
Lebron_Rezza

To twoje zdanie

ocenił(a) film na 10
Vito90

Dokładnie

ocenił(a) film na 10
Vito90

To nie podlega dyskusji

ocenił(a) film na 3
zegan333

podlega dyskusji

zegan333

Presja środowiska jest silniejsza od własnego gustu http://www.filmweb.pl/film/Ojciec+chrzestny-1972-1089/discussion/Wiem+ze+dobry+a le+mi+sie+sirednio+podobal,1391101

ocenił(a) film na 10
MajorKalafior

Tam sie pomyliłem i chciałem dac te opinie inemu filmowi

zegan333

Tak popieram.

ocenił(a) film na 10
Priscilla22

Tak trzymaj

zegan333

ty też;)

ocenił(a) film na 10
zegan333

10/10 ;)

ocenił(a) film na 10
Priscilla22

Ja jak oglądałem ten film za pierwszym razem to średnio mi się podobał. Dopiero po przeczytaniu książki, która jest jeszcze lepsza, doceniłem piękno tego filmu. Jak dla mnie cała saga to arcydzieło gatunku. Bezapelacyjnie 10/10.

ocenił(a) film na 10
Dexter_2465

Ja najpierw czytałem potem ogladałem

Dexter_2465

100% racji, książka obowiązkowa

Dexter_2465

Książka jest niesamowita;)

ocenił(a) film na 6
zegan333

ten film jest poprostu PIĘKNY..... ten i Ojciec Chrzestny II.
10/10:)

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 6
zegan333

3 część jest również filmem bardzo dobrym i każdemu polecam całą sagę :)
też nie mogę wyjśc z podziwu... nie mogę dojśc do siebie....
film robi ogromne wrażenie
:)

ocenił(a) film na 10
agatkaa2

Cala trylogia jest wspaniala

ocenił(a) film na 6
zegan333

:) tak jest

użytkownik usunięty
agatkaa2

Trzecia cześć jest beznadziejna

ocenił(a) film na 6

a ja zachęcam zobaczyć kiedyś jeszcze raz :) może bardziej się spodoba :) pozdrawiam

użytkownik usunięty
agatkaa2

Przecież 3 części Ojca chrzestnego to kopia jedynki w dodatku gorzej wykonana - nie zauważyłaś tego?

ocenił(a) film na 6

nie zgadzam sie z taką opinią:) właśnie mi sie podobało to nastepne pokolenie, młodzi maja całkiem inne charaktery niż ich poprzednicy inaczej podchodzą do "spraw" rodziny inaczej do miłości i małzeństwa:) ale nie powiem, że 3 część dorównuje wcześniejszym. Mam wszystkie części i często ogladam niekoniecznie po kolei;) i każdemu z serca polecam..

użytkownik usunięty
agatkaa2

Trójka to marna kopia pierwszej części. Pisałem już o tym na forum Ojca chrzestnego III, jak chcesz to możesz odkopać ten temat

ocenił(a) film na 6

to już dawno czytałam :))))i moim zdaniem za dużo piszesz a za mało ogladasz;)
dlatego tutaj Ci odpisałam abyś poogladał kiedyś jeszcze raz
ale jeśli nie to widocznie Twój gust jest inny niż mój..

użytkownik usunięty
agatkaa2

''moim zdaniem za dużo piszesz a za mało ogladasz'' - to jest niby jakiś argument? co to w ogóle znaczy?

ocenił(a) film na 10
zegan333

Tak.! Mam identyczne odczucia!

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 10
zegan333

Dokładnie, 100% racji

użytkownik usunięty
zegan333

Nie wystarczy powiedzieć, że ten film jest genialny. Nie wystarczy powiedzieć, że jest arcydziełem. Należy rzec: ten film jest GENIALNYM ARCYDZIEŁEM!!! (koniecznie dużymi literami + wykrzykniki). Ale czy jakakolwiek, nawet najśmielsza ekspresja jest w stanie oddać WIELKOŚĆ tego filmu? Otóż nie! Przyznam osobiście, że w czasie oglądania dostałem 10 orgazmów z zachwytu i 22 razy spadłem z krzesła. Ale czy takie stwierdzenie wystarczy, żeby oddać WIELKOŚĆ tego filmu? Otóż nie! Dodam zatem, że mój najlepszy przyjaciel (notabene wykładowca filmoznawstwa) nie spadł z krzesła ani razu, a wręcz przeciwnie, wpadł w stan katatonii, gdyż obraz absolutnie go poraził (wyżej wspomniany wciąż dostaje nagłych ataków iluminacji na samo wspomnienie nazwiska Bergmana). Ale czy te argumenty są wystarczające, żeby oddać WIELKOŚĆ tego filmu? Otóż nie! Pozostaje nam zatem krzyczeć "GENIALNE ARCYDZIEŁO!!!"

ocenił(a) film na 7

nie rozumiem ogólnoświatowego zachwytu nad tym filmem, naprawdę :)

k_o_p_e_r

Ale to, że to jest kamień milowy to chyba dopuszczasz do świadomości, hę?

użytkownik usunięty
grzegorz_cholewa

Co może Ojciec chrzestny jest kamieniem milowym? Wyjaśnij mi dlaczego?

Wystarczy sobie zadać pytanie na wygląd kina gansterskiego przed i po "Ojcu Chrzestnym".

użytkownik usunięty
grzegorz_cholewa

Człowiek z blizną (1932)
Nie mam pytań

Co to ma być za odpowiedź? To, że istniało kino gangsterskie w latach 30-tych to każdy wie.

użytkownik usunięty
grzegorz_cholewa

Czyli Ojciec chrzestny nie był kamieniem milowym

Był tylko nie rozumiesz czemu.

użytkownik usunięty
grzegorz_cholewa

Nie rozumiem i chce abyś mi wyjaśnił co Ojciec chrzestny wniósł do kinematografii

Takie artykuły to można spokojnie poszukać w necie. Historia kina gangsterskiego tylko trzeba umieć uważnie czytać:

http://stacjakultura.pl/4,22,2131,Kino_gangsterskie_czesc_I,artykul.html
http://omertahistoriamafii.fm.interia.pl/popqltura.html
http://novekino.blox.pl/2010/10/FILM-GANGSTERSKI-JAKO-AMERICAN-BAD-DREAM-czesc-2 .html

Od "Ojca..." począwszy kino tego typu przestało być lokalnymi historiami karierowiczów a przekształciło się w kronikarskie dzieje Ameryki. Każdy kolejny po nim to w jakimś stopniu opowieść o dziejach narodu. Dawno temu w Ameryce, Chłopcy z ferajny itp. są podobne i korzeniami tkwią zadłużone u Coppoli bo był protoplastą innego sposobu opowiadania o mafii na gruncie kina. Wewnątrz gatunku połączył w zasadzie parę rzeczy naraz i zmienił ich strukturę. Piszę to jako laik bo gansterka nie pociąga mnie na tyle by sprawdzać i porównywać filmy gangsterskie sprzed epoki "Ojca..." ale podkreśla to każdy zawodowo zajmujący się filmem specjalista. Jesteś w stanie przyjąć ewidentne fakty bez tego zacietrzewienia? To, że jest kamieniem milowym pisze historia gatunku, którą należy dokładnie prześledzić a nie opinia.

użytkownik usunięty
grzegorz_cholewa

napisał byś coś konkretnego od siebie a nie kopiujesz jakieś teksty

To ja pisałem. I to są dowody więc uznaj przełomowość Ojca lub milcz.

grzegorz_cholewa

Znaczy posta tak jakbyś i do niego się odnosił. A trochę historii filmu ci nie zaszkodzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones